Skip to main content



HomeFleet - Laser - Awards
..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... .....

2011 Laser Awards

2011 LASER SEASON CHAMPIONS 

 

1st Place – David Decker

2nd Place – Curt Miller
3rd Place –Isaac Kremers

4th Place – 

5th Place – 

Top Master - 

Top Women – Cherie Schafsma

Top Junior - Isaac Kremers
 

2011 Labor Day Regatta

1st Place – Isaac Kremers

2nd Place – Don Condit

3rd Place – Chad Coberly

4th Place –

5th Place –

Top Women –

Top Junior –

 

2010 Independence Day Regatta

1st Place –

2ndPlace -

3rd Place –

4th Place –

5th Place –

Top Women –

Top Master -

Top Junior -


2010 Laser Awards


2010 LASER SEASON CHAMPIONS 

 

1st Place – 

2nd Place –
3rd Place – 

4th Place – 

5th Place – 

Top Master - 

Top Women –
 

2010 Labor Day Regatta

1st Place – Dave Decker

2nd Place – Cherie Schaafsma

3rd Place – Danny Chappel

4th Place – Eric Wynsma

5th Place – Sue McLain

Top Women – Cherie Schaafsma

Top Junior – Danny Chappel

 

2010 Independence Day Regatta

1st Place – Curt Miller

2ndPlace - Brian Wrase

3rd Place – Jason Lovell

4th Place – Eric Wynsma

5th Place – Steve Jones

Top Women – N/A

Top Master - Curt Miller

Top Junior - N/A




Laser Awards

2008 LASER SEASON CHAMPIONS

 

1st Place – David Decker

2nd Place – Brian Wrase

3rd Place – Curt Miller

4th Place – Jason Lovell

5th Place – John VanZee

Top Master - Curt Miller

Top Women – Sue McLain

 

2008 Labor Day Regatta

 

 

 

1st Place – Adam Lohner

2nd Place – Cherie Schaafsma

3rd Place – Jason Lovell

4th Place – Eric Wynsma

5th Place – Sue McLain

Top Women – Cherie Schaafsma

Top Junior – Adam Lohner

 

2008 Independence Day Regatta

1st Place – Curt Miller

2ndPlace - Adam Lohner

3rd Place – Mary Vorel

4th Place – Dave Decker

5th Place – Danelle Ralston

Top Women – Mary Vorel

Top Master - Curt Miller

Top Junior - Adam Lohner

 

 

 

Laser Awards

 

2007 LASER SEASON CHAMPIONS

1st Place – David Decker

2nd Place – Curt Miller

3rd Place – Eric Wynsma

4th Place – Brad DeVries

5th Place – Jason Lovell

Top Master - Curt Miller

Top Women – Sue McLain

Top Junior – Danny Chappell

 

2007 Labor Day Regatta

 

 

 

1st Place – Brian Wrase

2nd Place – David Decker

3rd Place – Cherie Schaafsma

4th Place – Danny Chappell

5th Place – Eric Wynsma

Top Master - Curt Miller

Top Women – Cherie Schaafsma

Top Junior – Danny Chappell

 

2007 Independence Day Regatta

1st Place – Brian Wrase

2ndPlace - Mary Vorel

3rd Place –

4th Place – Sue McLain

5th Place – Marshall Battani

Top Women – Mary Vorel

 

2007 Memorial Day Regatta

1st Place – David Decker

2nd Place – Mary Vorel

3rd Place - Eric Wynsma

4th Place – Steve Jones

5th Place – Adam Lohner

Top Master - John VanZee

Top Women - Mary Vorel

 

 

 

2006 LASER SEASON CHAMPIONS

1st Place – Curt Miller

2nd Place – Brian Wrase

3rd Place – David Decker

4th Place – Mary Vorel

5th Place – Eric Wynsma

Top Women – Mary Vorel

Top Junior – Adam Lohner

 

2006 Labor Day Regatta

 

1st Place – David Decker

2nd Place – Brian Wrase

3rd Place – Mary Vorel

4th Place – Eric Wynsma

5th Place – Cheri Schaafsma

Top Women – Mary Vorel

Top Junior – Adam Lohner

 

2006 Independence Day Regatta

1st Place – Mary Vorel

2ndPlace - Eric Wynsma

3rd Place – Steve Jones

4th Place – Dave Decker

5th Place – Cheri Schaafsma

Top Women – Mary Vorel

Top Junior – Jenny Schaafsma

 

2006 Memorial Day Regatta

 

1st Place – Charlie Knape

2nd Place – Rich Grant

3rd Place - Brian Wrase

4th Place – John Knape

5th Place – Suzi Molesta

1st Women - Suzi Molesta

1st Junior - Jenny Schaafsma

 

 

 

2005 SEASON CHAMPIONS

1st Place – Brian Wrase

2nd Place – Eric Wynsma

3rd Place – Don Condit

4th Place – Charlie Knape

5th Place – John Knape

 

2005 Fall Series

1st Place – Brian Wrase

2nd Place – Don Condit

3rd Place – Eric Wynsma

4th Place – Rich Grant

5th Place – Steve Jones

 

 

 

2005 Labor Day  Regatta

1stPlace – David Decker

2nd Place – Curt Miller

3rd Place – John Knape

4th Place – Brian Wrase

5th Place – Eric Wynsma

 

2005 Independence Day Regatta

1st Place – Brian Wrase

2ndPlace - Rich Grant

3rd Place – Mary Vorel

4th Place – Dave Decker

5th Place – Eric Wynsma

 

2005 Memorial Day  Regatta

1st Place – John Knape

2nd Place – Charlie Knape

3rd Place - Don Condit

4th Place – Eric Wynsma

5th Place – Brian Wrase